Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Želovce, okres Veľký Krtíš

Obec Želovce

List starostu ObčanomVytlačiť
 

Otvorený list starostu obce.


Vážený spoluobčania !


Vzhľadom na prevládajúce pomery v obci Želovce, ktorých údajným pôvodcom je moja osoba, si Vás dovoľujem osloviť týmto spôsobom. Mojím cieľom je nastoliť spoločenský zmier aj za cenu môjho odstúpenia z postu starostu obce Želovce, ak to potvrdí celospoločenská vôľa občanov.
Snaha riešiť obecné záležitosti za podmienok, ktoré nastoľujú časť obecného zastupiteľstva (viď záznam z obecných zasadnutí) a niektorí bývalí čakatelia na post starostu obce - , je sťažovaná až znemožňovaná. Výsledkom chýbajúcich elementárnych vedomosti týchto osôb sa na Obecnom zastupiteľstve schváli výstavba stožiara v strede obce, schválenie referenda na umiestnenie ČOV - ktorá je 8 rokov súčasť územného plánu, umiestnenie viazané technickými podmienkami, vlastníctvom pozemku, platným územným rozhodnutím a stavebným povolením, odsúhlasenie prizývania odborníkov k nejasným projektovým zámerom, požadovanie zmeny územného plánu bez vedomostí v čom má zmena spočívať. Snaha kriminalizovať moju osobu vo vzťahu k novovybudovanému verejnému osvetleniu a vo vzťahu naplnených rozhodnutí predošlých zastupiteľstiev (zápisnice z predošlých rokov sú na webovej stránke obce).
Vzhľadom na uvedené skutočnosti a z dôvodu nastolenia spoločenského zmieru PROSÍM obyvateľov obce, aby na ceste v okolí obecného úradu navštívili kanceláriu p.Jadroňovej a p.Párišovej a potvrdili, alebo zamietli moje ďalšie zotrvanie v pozícii starostu obce. Požadujem z dôvodu objektívnosti 1000 Vašich hlasov v súčte za aj proti. Ak minimálne 400 hlasov bude za moje odstúpenie, učiním tak v najkratšej legislatívnej dobe. Vaša možnosť vyjadriť sa končí obdržaním 1 000 - tého podpisu, následne sa sčítajú Vaše hlasy za a proti.

Želám Vám šťastnú ruku pri rozhodovaní.

 

S úctou
Ing. Július Makó CSc. starosta obce


 
 

OBECNÉ OSLAVY 2017 - HLASOVANIE

Na základe uznesenia Obecného zastupiteľstva zo dňa 4.novembra 2016 boli oslovené združenia a spoločenské organizácie obce Želovce, aby navrhli programovú skladbu na obecné oslavy 2017, ktoré by sa mali konať v predbežnom termíne 5.augusta 2017 v prípade odsúhlasenia obecným zastupiteľstvom o jeho uskutočnení.

 

Vyhodnotenie internetového hlasovania

 

Návhr účinkujúcich na Obecné oslavy obce Želovce 2017:

 

1, TJ – Družstevník Želovce  IMT – SMILE

    73  hlasov z 104 hlasujúcich – 70,19%

 

2, SZPZ (poľovn. združ. )  PATAKY  ATTILA

     69 hlasov zo 69 hlasujúcich- 100 %

 

3, DHZ  - Želovce – KOLLÁROVCI

     64  hlasov z 124 – 51,61 %

 

4, OZ Šóšárských prameňov – SENDREIOVCI

     59 hlasov zo 73 hlasujúcich  - 80,82 %

 

5, ZO Združenie dôchodcov – KALI- rapper

    56 hlasov  zo 136 hlasujúcich - 41,18 %

 

6, ZOSZZP  - ADAM ĎURICA

    44 hlasov z 99 hlasujúcich  - 44,44 %

 

7, KS  Victória – MLADÍ HELIGONKÁRI  Z HRUŠOVA

    40  hlasov  zo 72 hlasujúcich – 55,56 %


 

 

webygroup

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Želovce


2266999

Úvodná stránka